Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutež pro VBA vývojaře - OfficePalooza

16. 4. 2009

Microsoft připravil zajímavou soutež pro všechny VBA vývojaře na celém světě (mimo některých státu - Kuba, Irán, Severní Korea, Sudán, a Sýrie viz. oficiální pravidla a také obyvatel provincie Quebec v Kanadě).
Na blogu msdn jsou veškeré propozice této "soutěže" s názvem OfficePalooza.

Jedná se o vyřešení zadaných úkolů (challanges) v termínu od 20. dubna do 1. května. V tomto termínu musíte zaslat minimálně jeden vyřešený úkol na adresu palooza@microsoft.com Ukoly musí být řešeny v MS Office 2007 a samozřejmě musí být plně funkční. Každý správně vyřešený úkol zaslaný v termínu bude zařazen do slosování o ceny. Prvních 200 výherců dostane 4 GB flash disk, dalších 100 dostane Digital Photo Keychain ( což nevím co je ). Myslím, že v tomto případě jsou ceny až jako druhotná věc, hlavní je to vyzkoušet.

 

Seznam úkolu včetně instrukcí

Úkoly jsou rozděleny podle úrovni. Úkoly označené jako Novice Challenges jsou určeny pro uživatele, kteří začínají s VBA nebo nemají žádné zkušenosti a úkoly označené jako Experienced Challenges jsou určeny pro zkušenější programátory.
Záběr je široký a úkoly se týkají programu MS Excel, Word, Access a Powerpoint.
Ujistěte se, že jste postupovali podle instrukcí v popisu úkolů a také, že jste email odeslali před termínem ukončení. Každá úloha ma jiný termín dokončení! Denně uvidíte svoje výsledky na webu ( pokud nechcete aby někdo věděl jak si vedete, zadejte svou přezdívku ). Vyhlášení bude 14. května 2009 a pokud budete vylosování, obdržíte potvrzovací email.
Pokud máte Office 2007 tak není co ztratit, zkuste to, klidně můžete pracovat v týmu. Pozor, jedna osoba nemůže poslat řešení z více emailu.

 

A nakonec si pro pobavení můžete přečíst příběh o bratranci slavném pomocníka v office aplikacích v ČR známem jako SPONKA. Jeho bratranec nese jméno Binder Clippy. a je maskotem této soutěže.

Oficiální pravidla

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář