Jdi na obsah Jdi na menu
 


Office 14 = Microsoft Office System 2010

15. 3. 2009

Update 17.dubna 2009 - Microsoft odtajnil jméno nového kancelářského balíku dříve známeho pod kodovým označením Office14. Nový oficiální název je Microsoft Office 2010.

Zřejmě jste už všichni zaregistrovali oznámení o odložení vydání nových Office s kódovým jménem Office 14. Původní termín vydání nových office měl být v roce 2009, ale Microsoft má zřejmě dost práce s odladěním nových Windows 7 a kdo ví co jim do toho ještě přišlo, takže se nových Office dočkáme až v roce 2010. Ještě stále není známo oficiální jméno nových Office (na některých webech se objevuje název "Microsoft Office System 2009"), ale už se ví, že oficiální testři mají přístup k alfa verzi (od ledna 2009) a díky nim se na webech objevují první screenshots. Tyto pocházejí z ruských stránek WZor.Net.
Office 14 About Office 14 Excel Office 14 Word
Beta verze by se měla dostat na testování začátkem léta a pak už můžeme očekávat finální verzi. ( a samozřejmě v druhé polovině roku také nějaké beta produkty k vyzkoušení )
Pokud se těmto obrázkům dá věřit tak si můžete všimnout jedné grafické změny a tou je změna tlačítka "Office". Ovšem uvidíme jak to bude nakonec ve finální verzi vypadat. ( Ribbon jak se zdá obsahuje jen grafické úpravy )

Co můžeme očekávat:
Forma aktivace firemních zakazníku.

 • MAK (Multiple Activation Key)
  Jedná se o klasický multilicenční klíč, který se dnes běžně používá. Pokud společnost vyčerpá počet přidělených klíčů může si objednat další.
 • KMS (Key Management Service)
  Aktivaci produktu provedete na lokálním PC bez připojení k servru Microsoftu, ale musíte se připojit na počítač který je určen jako KMS a tento stroj musí být aktivovan Microsoftem. Pro Visty a Microsoft Windows server je stanoven minimalní počet PC.
 • License Management with Office 14
  Implemetace tohoto typu licencování vychází zřejmě z úspěchu které Microsoft zaznamenal v souvislosti s tímto typem licence. Přes KMS bude společnost schopna rozpoznat jednotlive Office 14 a udržovat si tak přehled o tom kolik a hlavně jak jsou jeji licence používany.


Bezpečnost
Na základě všech známých útoku na dokumenty Office Microsoft představí nový způsob ochrany.

 • Vrstva 1: DEP (Data Execution Prevention)
  V první vrstvě Office 14 přidá podporu pro DEP - hardwarová ochrana která je dostupna na mnoho nových PC.
 • Vrstva 2: Automatická kontrola dokumentů
  Dokumenty Wordu, Excelu a Powerpointu budou automaticky kontrolovány na přítomnost potencionálního nebezpečného obsahu a bude na užívateli jak s oznámením naloží.
 • Vrstva 3: Bezpečné prohlížení
  Office 14 budou mít zabudovanou tuto funkci, kdy si uživatel může bezpečně prohlížet veškeré dokumenty bez strachu, že by nějaký binarní kód mohl poškodit jeho počítač.


Další bezpečnostní opatření

 • Důvěryhodné dokumenty
  Bylo už představeno v Office 2007. Office 14 zavádí nový typ tohoto opatření, které dovolí uživateli zrušit kontrolu nad už jednou ověřenými dokumenty.
 • Podepisování dokumentů
  Office 14 rozšiřuje tuto funkci, která umožní podnikům a vládě podepisovat své dokumenty. ( zatím netuším jak to bude fungovat v ČR )Ribbon
Uživateli byl Ribbon přijat smíšeně, ale Microsoft - jak se předpokládalo - bude pokračovat v jeho implementaci do všech aplikaci v Office 14 ( takže dojde i na Outlook ) a jiných aplikaci ve Windows 7. Pro vývojaře bude do aplikací přidan add-in, který umožní lépe ovládat přizpůsobení Ribbonu s možnosti povolit nebo zakázat některé funkce aplikací.
Co se týče VBA a jeho fungování v Office 14 nejsou známy žádné podrobnosti kromě ujištění, že VBA fungovat bude.

Zdoj: UX Evangelist

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář