Jdi na obsah Jdi na menu
 


Office 2010 VBA

23. 7. 2009

Po dlouhé době netpělivého čekání se ke mě také dostala nova verze Office 2010 technical preview. Nějaké informace jsem už přečetl na zahraničních webech a o největších změnách sem už informace měl. Co jsem se však nikde nedozvěděl byla verze a hlavně změny v jazyce VBA.

Hned po instalaci ( která proběhla bez problému ) jsem netrpělivě otevřel Excel a naučeným dvojhmatem přešel do editoru jazyka VBA. Hned jsem mohl konstatovat, že vzhled editoru "neutrpěl" žádné změny. Nepřibyly ani neubyly příkazy ani panely nástrojů. Snad jen přibyly tlačítka "comment" a "uncomment" na panelu nástrojů, které byly v předešlých verzích skryty a bylo třeba je ručně vytáhnout.
Snad největší naděje na změnu vzbuzovaly formuláře ( userform ) a jeho ovladací prvky. Tak bohužel ..., žádná změna, pokud jste se těšíli na vzhled ala XP nebo Vista, tak Vás musím zklamat, nic nového alespoň v "technical preview" není.


Userform

Po prvotním zklamání mě smutek přešel a se slovy "alespoň se nemusím učit nic nového" sem se vrhnul na nápovědu nového Excelu 2010. Se zatajeným dechem jsem otevřel nápovědu a byl jsem zvědav zda objevím něco jako slavný FileSearch v Excelu 2007 ( dodnes si myslím, že to vývojaři nedomysleli, když tento objekt zrušili v Office 2007 ) a jaképak to bylo pro mě překvapení, jakmile sem uviděl nápovědu pro 2007 místo 2010!

 

Help

V technical preview máte možnost odeslat zpětnou vazbu do labaratoří MS. Nedalo se nic dělat s vědomím že se jedná jen o zkušební verzi jsem mé připominky odeslal.

Poslední věc o kterou jsem se zajímal byla verze VBA, po předchozích dvou zážitcích jsem žádný zázrak neočekaval a mé očekávaní bylo naplněno. Verze v technical preview se moc neliší od verze v odladěné 2007.

Version Office 2010 technical preview
Verze VBA - Office 2010 technical preview


Version Office 2007 SP2

Verze VBA - Office 2007 (12.0.6425.10000) SP2 MSO (12.0.6425.10000)


Pokud tak jako já netrpělivě hledáte informace co bude nového ve VBA v Office 2010, tak budeme muset počkat na nějakou další verzi k odzkoušení, kde už budou myslet i na nás vyvojaře.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář