Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ribbon Hero

20. 1. 2010

Když jsem poprvé viděl nadpis tohoto článku na webu OfficeLabs.com pomyslel jsem si "Co je zase tohle za nápad..." a ono ejhle. Microsoft to myslí vážně s přibližováním se k uživatelům. Vývojáři vymysleli hru ve které je cílem dosáhnout co nejvíce bodů pomocí efektivního využívaní Ribbonu. Dokonce Vaše skóre mužete nahrát na Facebook a vyzvat Vaše přatelé k "souboji" na body.

 

Požadavky: Operační systém Vista nebo Windows 7 (32/64 bit), ale vyzkoušeno i na Win XP, Office 2007 nebo Office 2010 (32/64 bit)

Pracuje pouze na anglické verzi!!!! A pouze pro programy Excel, Word a Powerpoint.

Aplikaci si můžete stáhnout zde. Při instalaci se bude aktualizovat .NET Framework 3.5 na verzi SP1, pokud jej ještě nemáte naistalovaný, počítejte s restartem. V mém případě, aplikace nahlásila po restartu chybu a bylo nutné spustit instalační proces znovu, který poté proběhl bez potíží.

Po instalaci se na domáci záložce objeví zcela zleva nové tlačítko "Office Ribbon Hero" a po kliku se objeví okno, kde můžete zvolit v jaké oblasti se necháte testovat

  • Práce s textem a čísly
  • Návrh a design listu
  • Práce s grafy a analýza dat


Rovnou se můžete pustit do "boje" stiskem tlačítka "Play chalange". Hned na to se Vám vytvoří nový list s příkladem a váš úkol je docílit stejného vzhledu/funkčnosti pomocí nabídek na Ribbonu. Pokud se někdy ztratíte stiskněte tlačítko "Hints" a dostane se Vám nápovědy kde co stisknout. Za každou absolvovanou část získáváte body.

 

Musím uznat, že je to celkem dobrý nápad jak zpopularizovat mnohdy nenavíděný Ribbon a zažít si jej pod kůži. A co se týče práce s grafy, tam jsem našel u sebe rezervy. Pokaždé jsem se dobral ke stejnému výsledku, ale né vždy tak efektivné jak by asi bylo vhodné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář