Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdné varovné okno Microsoft Visual Basic

9. 10. 2010

Pokud jste již někdy viděli toto opravdu divné varování Microsoft Visual Basic VBA_blank_alert.PNG pravděpodobně jste z toho nebyli moc chytří stejně jako já. Vzhledem k tomu, že jsem toto varování nevíděl nikdy dříve než jsem začal používat Office 2007 a zároveň jsem začal s přizpůsobením Ribbonu, přisuzoval jsem tuto hlášku právě těmto dvěma možnostem. A v záři 2010 byly mé doměnky potvrzeny.

Prozatím Microsoft nenabízí řešení v podobě pravidelné záplaty nebo nějakého hotfix balíčku, ale pouze sděluji jak předejít tomuto zvláštnimu varování.
Prázdné varovné okno aplikace Microsoft Visual Basic na Vás vyskočí pokud je aplikace Excel (Word, Powerpoint, atd.) zaneprázdněna při inicializování Ribbonu. Na klientském počítači nemáte jinou šanci než odklikat všechna okna které jsou zobrazeny. Ovšem vývojař už má možnost tyto hlášky omezit a má hned dvě možnosti
1) přesunot VBA kód do COM doplňků nebo používat VSTO
2) použít Application.OnTime metodu ke zbrždění VBA kódu


Ani jedno řešení nepovažuji za nějak šťastné, takže doufám, že se dočkáme nějaké opravy aniž bychom museli uměle zbržďovat VBA kód.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashafoula, 13. 12. 2017 15:37)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

makro

(Tomáš, 18. 11. 2011 10:37)

A kde to makro je?