Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové Office 14

8. 11. 2007

Aktuálnější článek zde
Kdy přijde

Na českých webech lze zatím najít jen poskrovnu informací o nových Office s kódovým označením 14. Jestli se ptáte co se stalo s číslem 13 tak odpověď je jednoduchá - vedení Microsoftu se číslo 13 nezdá moc šťastné :-).
Co už je relativně jisté je datum vydání. Jak jsme si už zvykli tak nová verze přichází 2-3 roky po předchozí, takže finální vydání nových Office můžeme očekávat v roce 2009. První verze pro testování - BETA 1 - má být dostupná v první polovině roku 2008 a BETA 2 v druhé polovině roku 2008.


Hlavní rysy

Microsoft nechce zatím podávat jakékoliv dopřesňujicí informace k nové verzi Office. Zatím jsou dostupné informace jen v hrubých rysech - narozdíl od Office 2007, kde byly daleko podrobnější informace jíž dva roky před vydáním.

Základní rysy nových Office 14

 1. Dovolí uživateli provádět více komplexních úkolu jednodušeji

 2. Zdroj těchto informací si pod touto formulací představuje více uživatelsky definovaných prvků v Ribbonu )
  Microsoft bude pokračovat v představování nových nástrojů pro koncového uživatele, tak aby jeho práce byla jednoduší a tím efektivnější. Office 14 bude obsahovat vylepšený systém hledání relevantních položek na základě dotazů.
 3. Poskytne nástroje pro lepší komunikaci a sdílení dat v pracovním týmu, u partnerů a zákazníků.

 4. V této verzi Office bude Microsoft klást ještě větší důraz na nástroje pro komunikaci a spolupráci týmu na projektech, které budou pohodlnější ke koncovému uživateli.
 5. Zlepšení v systému řízení vlastnosti dokumentů
 6. Office 14 představí Business inteligenci (BI)

 7. Co si pod tím představit zatím netuším. )
 8. Office Business Platforma

 9. Jelikož MS vidí budoucnost v online aplikacích představí Office 14 jednoduší způsob vytváření klientské & webové business aplikace. Pro sjednocení vývoje MS dodá platformu na které můžou jednoduše stavět a dodat bohaté řešení pro začlenění průběhu práce. Office 14 bude obsahovat Declarative Programming rozšíření s zlepšeným Business katalogem.
 10. Ovladatelnost a bezpečnost

 11. Microsoft se už několik posledních let snaží zjednodušit ovládaní a bezpečnost Office aplikací a samozřejmě ve verzi 14 s tím hodlá dále pokračovat.

 


Závěrem

Jak sami vidíte moc přesných informací o Office 14 zatím k dispozici není, a není mi ani známo jestli nové "čtrnáctky" budou podporovat VBA nebo ne - což je pro nás podstatná otázka. Budeme se jen modlit, že neudělají velké změny v objektovém modelu od verze 2007 ať nemusíme opět přepisovat aplikace na další verzi. Podle Microsoftu stráví na vývoji Office 14 pouze 20% času 2007.

Zdroj:
Microsoft Office "14" FAQ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář